אודות CREATE

Cyber Research, Experimentation and Test Environment

CREATE היא סביבה למחקר, ניסוי ובדיקות סייבר השותפה בפרויקט  DETER
(Cyber Defense Technology Experimental Research) שפותח במעבדות המכון הטכנולוגי ISI באוניברסיטת דרום קליפורניה ובאוניברסיטת ברקלי. המכון הטכנולוגי ISI מפעיל את מעבדת המחקר DeterLab אותה פוקדים חוקרים ואקדמאיים מובילים על מנת לבצע ניסויי אבטחת סייבר קריטיים יחד עם תרגילים מחקריים לסטודנטים.

CREATE היא גירסה מקומית של מעבדת DeterLab, שנועדה לדמות תשתיות ורשתות תקשורת מורכבות, ההכרחיות על מנת לפתח את פתרונות הדור הבא של אבטחה מפני התקפות סייבר מתוחכמות ועל מנת לשדרג נקודות חולשה ברשתות אלה. CREATE מאפשרת לחוקרים מהאקדמיה להאיץ את העבודה המדעית בתחום של אבטחת סייבר בזכות סביבת ניסויים ריאליסטית המקדמת ניסויים חוזרים וברי-אימות.

CREATE הוקמה בחסות מערך הסייבר הלאומי ובשיתוף ה-DHS האמריקאי. המעבדה מאפשרת לקהילת החוקרים מהאקדמיה לבצע ניסויים מתקדמים באבטחת סייבר בשיטות החדשניות ובכלים מתקדמים הקיימים במעבדת DeterLab. רשתות ניסוי מבודדות,  סביבת עבודה מלאה, וטכנולוגיות עדכניות  מאפשרים לחוקרים להאיץ פיתוח טכנולוגיות אפקטיביות וחדשניות בתחום הגנת הסייבר.

CREATE מנוהלת על ידי יחידת הסייבר של מרכז החישובים הבינאוניברסיטאי (מחב”א) על גבי הרשת הלאומית למחקר ולחינוך של ישראל (ILAN).

השימוש במעבדה  CREATE  הוא בחינם ונגיש דרך תהליך הרשמה ברשת.

מה הוא פרויקט DETER?

הפער בין איומי הסייבר למול אמצעי ההגנה הולך ומתרחב כיוון שיריבים נוספים משתמשים בטכנולוגיות מתוחכמות במטרה לגרום לנזקים כלכליים, להפריע לשירותי תשתית קריטיים כמו תשתיות אנרגיה ותקשורת, ואף לפגוע בביטחון האישי של האזרחים באמצעות פגיעה במערכות מחשוב במכוניות, כלי חשמל ומכשירים רפואיים המחוברים לאינטרנט.

תפקידו של פרויקט DETER הוא לגשר על פער זה, כפלטפורמה מחקרית וחינוכית בתחום הסייבר. הפרויקט מתמקד בהתנהגות מערכות ותשתיות מחשוב, וכך מסייע לגורמים שונים באקדמיה, בממשל ובתעשיה לחקור ולפתח טכנולוגיות הגנה, יחד עם חוקרים מובילים בארץ והעולם, סטודנטים וחברות מתחום הסייבר.